6 Eylül 2009 Pazar

Küçük bir not

Duyup bilmeyen, bilip anlayaman, anlayıp anlatmayan kimse kalmasın diye buradan duyuruyorum: Masallarınızda anlattığınız kötü kalpli kraliçe benim.

Dolabım zehirli elmalarla dolu. Evdeki aynalarla konuşacak kadar deliyim. Camdan yapılmış ayakkabılardan nefret ederim. Bir kızı sırf saçları güzel diye kuleye kapatabilir, iktidar savaşları uğruna bir diğerini yüz yıllık uykuya yatırabilirim. İki masum kardeşi şekerden evle kandırdığım doğru, tek isteği hasta ninesine yiyecek götürmek olan masum kızın peşinden vahşi bir kurt gönderdim.

Gayet iyi bildiğiniz üzre, bütün ömrümü eğitilebilir gerizekalılar olarak gördüğüm prensesleri ve kendini prenses zannedenleri adam etmeye vakfettim. Sonra başka bir cadı çıktı, çabalarımın yersiz olduğunu, hiç bir prensesin aklını başına getiremeyeceğimi söyledi. Söylediklerini ispat için küçük bir deneme yapmayı teklif etti, kabul ettim.

Prensin birini kurbağaya çevirdi. Hiç bir prensesin, o iğrenç kurbağayı öpecek kadar aptal olabileceğini düşünmedim. Gerisini hepiniz anlatır durursunuz zaten, karşısına çıkan iğrenç bir hayvanı sırf prens olduğunu iddia ediyor diye öpen bir manyak bulundu nihayetinde.

Fakat gerçek kötüler yenilgiyi o kadar kolay kabul etmez, ben de pes etmedim. Muhteşem bir planla geriye kalan bütün prensleri kurbağaya çevirdim. Prens falan kalmadı artık. Haberiniz olsun.

10 yorum:

İnci Vardar dedi ki...

dudaklarımı ve gözlerimi bir umut sarıkaya karikatürü gibi yapıp söylüyorum bunu: ayıbolüyo ama. :)

Aslı Soylu dedi ki...

ne alakası var be :D cadılardan öbürü sensin diye m kızdın? :P

c dedi ki...

zaten prenses mi kaldı? benim tanıdıklarım hep cadı.

Aslı Soylu dedi ki...

onları da kurbağaya çevirdim çünkü.

Morad dedi ki...

self-transformed witch. hah.

Yavuz dedi ki...

Elinize ve ağzınıza sağlık kötü kalpliii kraliçee :))

Aslı Soylu dedi ki...

hahah, teşekkür ederim efendim :)

zehir dedi ki...

bana hiç mi hiç koymadı kurbağa bacağı yiğenler düşünsün derim

Aslı Soylu dedi ki...

eheh, peki.

~Turuncu Bayan~ dedi ki...

Görmek istediğim fahişe modeli.

Bu masallar böyle okutulmalı tatlım. Ben ve sen gibi olanlara..